Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1 post 588 komentarzy

Jinks

Jinks - Komentator wydarzeń bieżących

Moje komentarze

 • @Husky 09:47:23
  He he! Słownictwo się wzbogaciło, widzę. Ale jeszcze trzeba rozumieć znaczenie poszczególnych słów i zwrotów. Kontynuuj jednak edukację, a może kiedyś pojmiesz, to co wklejasz, bo że sam coś napiszesz, to nie przypuszczam.
  Zawieszam blog
 • @Husky 08:20:48
  Z tego, co napisałeś, to prawdą jest tylko to, że wykonujesz brudną robotę na tym portalu. Na resztę jesteś zbyt głupi.
  Ty jesteś po prostu trollem i szkoda mi czasu na szukanie tego, co wypisywałeś o tutejszych blogerach i komentatorach w swoim mateczniku.
  Teraz robisz za ciotkę przyzwoitkę, ale przyzwoitości w tobie tyle, co w KODziarzach więc pozostaje tylko ciotka, panie Józiu z Londynu.
  Zawieszam blog
 • PS
  Powyższe fotografie pochodzą sprzed dwóch lat, ale nie zawsze jadę do Tantallon Castle.
  Obiecuję, że będąc najbliższym razem w Yellowcraig pomacham do latarni morskiej na Bass Rock i do głuptaków oczywiście :) i przekażę im pozdrowienia od Pana.

  Pozdrawiam Pana raz jeszcze oraz raz jeszcze szybkiego powrotu do zdrowia życzę i z niecierpliwością czekam na relacje o edredonach (Cuddy Duck), pieprzojadach i żurawiach, o drewnie i na Acta Diurna i na wszystko inne, a będzie tego wiele :)))
  Zawieszam blog
 • @Bogusław Jeznach 14:40:48
  Panie Bogusławie!
  Niegdyś pokazywałem Bass Rock na zdjęciach robionych z miejsca zwanego Yellowcraig i stamtąd latarni rzeczywiście nie widać gołym okiem, ale dobrze już widać ją z North Berwick:

  https://3.bp.blogspot.com/-w0V5r9yBPyk/Vy5qoM1hAcI/AAAAAAAABFo/MCq6BIHHE-M8gwqL4dRNCrebAPAvOHD9gCLcB/s640/Dunbar%2B147.JPG

  Najlepiej jednak latarnię widać z miejsca, gdzie położony jest malowniczy Tantallon Castle. Mamy ją wówczas vis a vis:

  https://4.bp.blogspot.com/-aQpD6O5R9ro/Vy5qJB5EAMI/AAAAAAAABFY/YyRd_HcBQMoGRs6IPbEi0LMtn7UtUr2yQCLcB/s640/Dunbar%2B100.JPG

  https://1.bp.blogspot.com/-vjeGBJ7YqVc/Vy5p58loHFI/AAAAAAAABFU/BPk21ZXF3YYtLedlO-mbpgIMOkrT7RRJACLcB/s640/Dunbar%2B095%2B%25281%2529.JPG
  Zawieszam blog
 • Bogusław Jeznach
  Drogi Panie Bogusławie!
  Wielce smutna to wiadomość, ale zapewne Pan powróci z jeszcze większą dozą publicystycznej energii po ...krótkiej absencji.
  W rzeczy samej jest Pan twarzą tego portalu, a Pana publikacje są perełkami w polskiej blogosferze.
  Cykl Acta Diurna nie ma sobie równych i medialny, polski przekaz mocno zubożeje, ale wiem, że tylko na krótko.
  Panie Bogusławie, życzę Panu jak najszybszego powrotu do zdrowia, a życzenia ślę jak zwykle w wersji double :) i oczekuję rychłego powrotu do sieci!

  Pozdrawiam serdecznie i przyjaźnie w swoim i nie tylko imieniu!
  Zawieszam blog
 • @interesariusz z PL 11:33:05
  Obaj mamy rację.
  Nie zaprzeczysz, że pookrągłostołowa masakra Polski, to działalność postkomuny, a przecież tylko terminy się różnią. Ludzie pozostają ci sami, czyli i tak komuna rozwaliła Polskę.
  Polskę po wojnie odbudowali Polacy, niezależnie od tego jak się ich określi.
  Tylko przy Pałacu Kultury większość ekipy pochodziła z ZSRR.
  Jeszcze o Smoleńsku
 • @wiedzajestwksiążkach 00:40:59
  Tu nie chodzi o wiarę, ale o fakty.
  Polska nie dąży do tego, aby być potęgą i nie powinna dążyć, czyli należy się wyzbyć jakichś mrzonek o Międzymorzy i innych bzdurach. W państwie powinien liczyć się suweren, czyli naród, który w przypadku Polski suwerenem nie jest i to należy zmienić, a w ogóle od tego zacząć. Polska to stosunkowo mały kraj, podporządkowany zupełnie unijnym dyrektywom, opierający swoją obronność w stu procentach na NATO, bez własnej armii, bez własnego przemysłu, bez swojej bankowości, a nawet bez swoich mediów. To ekonomia decyduje o tym, czy dany kraj będzie potęgą, czy nie, a do tego dochodzi demografia, a także obszar. Znasz jakąś potęgę, która terytorialnie i demograficznie jest podobna do Polski?
  Polska powinna zrobić wszystko, aby odbudować swoją własna armię. Powinna zadbać o rodzimy przemysł i rodzimą bankowość. powinna nawiązać normalne stosunki z najbliższymi sąsiadami i nie polegać bezrefleksyjnie na "sojusznikach", którzy nas wydymali w Jałcie.
  Żeby odbudować kraj po spustoszeniu jakie zrobiła komuna, a potem magdalenkowy układ, potrzeba dekad wytężonej pracy wszystkich, ale brakuje tych "wszystkich", bo wielu opuszcza Polskę w celu wiedzenia normalnego życia, czyli takiego, które zapewni im chleb dla dzieci i dach nad głową i wiedzieć trzeba, że wielu jeszcze opuści.
  A kończąc powiem, że będę się modlił o to, abyś to Ty miał rację i aby Twoje nadzieje nie były płonnymi.
  Jeszcze o Smoleńsku
 • @Robik 02:42:27
  I od rzeczywistości!
  Jeszcze o Smoleńsku
 • @wiedzajestwksiążkach 23:18:55
  Z ubolewaniem stwierdzam, że w Polsce już nigdy żadnej jednomyślności nie będzie. Nie sposób jest naprawić to, co na stałe zadomowiło się w naszej polskiej rzeczywistości. Podział jest sterowany i konsekwentnie podsycany. Pozwoliliśmy żydostwu na zawładnięcie naszym państwem i teraz tak mamy. Do tego dochodzi jeszcze zwykła głupota i sprawa jest załatwiona na amen. Żadne kryterium uliczne nie rozwiąże sprawy. Nie w dobie kiedy Polska jest pod okupacją Brukseli, a niebawem i USA. Takie kryteria są dobre dla dziczy, jak w przypadku Ukrainy. Podpuszczono ich przeciwko sobie, a ci idioci się nawzajem rżną do dzisiaj, a trup ściele się wcale rzadko.
  Polsce nadal potrzebna jest dekomunizacja i deratyzacja i chyba wiesz o czym piszę. W przypadku skutecznego zdekomunizowania państwa i jego deratyzacji, w Polsce pozostaliby Polacy i problem podziału zniknąłby raz na zawsze.
  Polskę rozumu może nauczyć tylko jakieś solidne wpierdol, o które Waszczykowskie i inne przygłupy proszą się cały czas i powiem za prof. Wolniewiczem, że jak już pewne siły uderzą, to tylko pióra się z Polski posypią. Potem może i faktycznie będziemy mogli się porozumieć nawzajem, ale nie można też wykluczyć powtórki sytuacji z Ukrainy, czy byłej Jugosławii, gdzie wzajemna nienawiść tylko ekspandowała po wydarzeniach, które tam wyreżyserowano.

  Pozdrawiam!
  Jeszcze o Smoleńsku
 • @wiedzajestwksiążkach 22:44:15
  Ja nie twierdzę, że miesza w tym Kościół, a że mienionych gości opętał Szatan, stąd też uważam, że egzorcyzm mógłby być skutecznym remedium na ich szaleństwo i opętanie.
  Jeszcze o Smoleńsku
 • @wiedzajestwksiążkach 22:25:23
  Waszczykowski i jego kompan-Macierewicz twierdzą, że tak, a najgorsze jest to, że nie ma lekarstwa dla tych psychopatów. Ktoś egzorcyzmy powinien nad nimi odprawić.

  Pozdrawiam również!
  Jeszcze o Smoleńsku
 • @Nikt 21:03:29
  Dodałbym zapytania:
  - Czy to Rosjanie zamordowali cara Mikołaja II wraz z jego całą rodziną?
  - Czy to Rosjanie są odpowiedzialni za polski holokaust w Katyniu?

  http://www.anty-news.waw.pl/polska/protokolow-medrcow-syjonu-kaczynskich/
  Jeszcze o Smoleńsku
 • Panie Bogusławie!
  Ten bełkot na pańskim blogu, to jakieś jednorazowe nieporozumienie, mam nadzieję.
  Ten gostek to etatowa," ekspercka" tuba Michnika, a Pan chyba nie należy do tych, którzy deklarują swoje zaufanie w stosunku do Szechtera, co?
  Tekst jest idiotyczny i że jest pisany na zamówienie, to śmierdzi na dwadzieścia pięć kilometrów.

  Oto fragmencik innego wynurzenia tego "pilota" na łamach gówna:

  "Przeżywam katastrofę bardzo, złożyłem należne uszanowanie prezydentowi, i wszystkim pozostałym ofiarom katastrofy. Jestem dumny, że tak godnie i dostojnie uczcił te straszne chwile rząd, pan marszałek i naród. Natomiast słuchając środków masowego przekazu jestem zdruzgotany. Modląc się, zmieniam swoją codzienną modlitwę: od głodu, ognia, wojny, PiS, prezydentury Jarosława Kaczyńskiego i pasterza Rydzyka zachowaj mnie Panie."

  Tu znajdzie Pan całą treść: http://wyborcza.pl/1,95891,7906622,Dlaczego_nikt_ich_nie_oduczyl_takiego_latania____list.html

  Ja byłbym ostrożny chcąc cytować takie indywidua.

  Pozdrawiam!
  Jeszcze o Smoleńsku
 • Autor
  Nowa doktryna portalu nie zezwala na promowanie takich tekstów :D

  Pozdrawiam!
  Nieśmiertelny Pułk w Warszawie
 • Autor
  Witaj Trybeus!

  Ja wiem jedno. Kiedy z rana siadałem na kiblu z tabletem w ręku, dowiedziałem się, że mój post o Dudzie dorobił się ponad trzystu odsłon.
  Nie jestem ślepy i nie używam jeszcze okularów.
  Kiedy zszedłem na dół i odpaliłem kompa, liczba odsłon stopniała do stu ileś tam. Tak więc straciłem w około 10 minut w granicach 200 odsłon. Do wieczora udało mi się powrócić do pułapu z kibla.
  Jak to można wytłumaczyć?

  Pozdrawiam!
  Pytanie o sensowność umieszczania wpisów na NEonie...
 • @Jinks 22:22:32
  PS Prawdopodobnie na fot.19 mamy do czynienia z jesionem (99%). Stuprocentowej pewności nabrałbym po dotknięciu tych rzeźb :)
  Esencja drewna
 • @Bogusław Jeznach 21:20:08
  Rzeczywiście, że można powiedzieć, iż autor tych wspaniałych rzeczy w jakimś stopniu przemówił Braillem. Pozostaje jednak jeszcze kwestia kolorów. gdzieś, kiedyś wyczytałem, że ludzie niewidomi od urodzenia, nie "widzą" kolorów. Inaczej jest w przypadku, kiedy ktoś stracił wzrok, zdążywszy już poznać barwy. Niemniej jednak, chyba w obu przypadkach piękno zostałoby odczytane.
  Na fotografiach, które wyróżniłem, kolory bardzo przemawiają do mnie, zwłaszcza połączenie czernionego klonu z miedzią.
  Trochę znam się na drewnie. Swojego czasu miałem dużo do czynienia z fornirami produkowanymi z wielu gatunków drzew i choć zarówno klon jak i jesion są czernione, to podświadomość zdołała dostrzec możliwe barwy i rozkład usłojenia. Gdy się przyjrzymy jesionowi, to można dostrzec słoje biegnące wertykalnie. Klon nie posiada tak wyrazistego usłojenia w pionowym przekroju i jego słoje są bardziej rozmazane, że tak powiem i tworzą swoiste obrazy i nasz rodzimy klon jest o wiele ciekawszy niż klon kanadyjski powszechnie stosowany w przemyśle drzewnym.Niekiedy posiada piękne, lśniące fale na swoim przekroju, ale nie zawsze. Zależy to od tego, w jakich warunkach rośnie konkretne drzewo i takie skazane np. na silny wiatr, czyli na odkrytym terenie, będzie bardziej fantazyjne wzory posiadać z racji tego, że pień pracował podczas wzrostu i przyrostu masy. Klon z lasu nie wyróżnia się niczym szczególnym. Z reguły jest gładki i bez wzorów, tak jak ten kanadyjski właśnie.
  Jesion jest podobny do sosny i jak ona posiada ciemny rdzeń, którego klon nie ma.
  Przepraszam, to miało być na marginesie, a zrobił się wykład nie na temat.

  Pozdrawiam Pana również bardzo serdecznie!
  Esencja drewna
 • Autor
  Dech zapiera.
  Wszystkie prace są wyjątkowo piękne, ale mnie osobiście podobają się najbardziej te z fotografii 26 i 28.

  Pozdrawiam serdecznie!
  Esencja drewna
 • Autor
  władza musiałaby rozważyć, co jest gorsze, czy "polskie obozy zagłady" w sprawie czego wytacza się procesy, czy to, czym omaszcza swoje okładki lisi Newsweek?
  W mojej opinii należy się proces i zakaz wydawania pisma w Polsce.
  Skoro Merkel ściga niemieckich publicystów satyrycznych za ukazywanie prawdziwego wizerunku Erdogana, to w powyższym przypadku wskazane są jeszcze bardziej radykalne kroki.
  Podpis na dole okładki jest niczym innym jak szkalowaniem Polaków i przecież są na to paragrafy.
  Niemieckie presstytutki i inne farbowane listy.
 • Autor
  Sądzi Pan, że prognozy Meyssana się spełnią, gdy prezydenturę przejmie Clinton? Trudno jest mi w to uwierzyć, ale gdy wygra Trump, to kto wie?

  Pozdrawiam serdecznie!
  Osierocenie Lewantu