Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1 post 588 komentarzy

Jinks

Jinks - Komentator wydarzeń bieżących

Moje komentarze

 • Autor
  Gdy czytam pańskie wpisy to często przenoszę się w świat baśni, jak najbardziej pożądany przez ludzki umysł.
  Szybko jednak się wybudzam i przechodzę do czarnej rzeczywistości podczas starcia z realiami, które nas otaczają.
  Dr Kisil w swoim spiczu stawia jako przykład dobra wspólnego wodę, z której dystrybucji zyski powinni czerpać wszyscy ci, którzy z niej korzystają. Zatem lokalne wodociągi są własnością lokalnego społeczeństwa, które jest konsumentem tej wody, a zarazem właścicielem tychże wodociągów. Więc zyskiem dla poszczególnych członków wspólnoty będzie opłata za wodę pozwalająca na utrzymanie funkcjonowania wodociągów i nic poza tym. O niezbędnych kwotach, które powinny wpłynąć do kasy wodociągów informują nas ci, którym społeczeństwo zleciło zarządzanie i pamiętamy, że są także członkowie lokalnej wspólnoty, którym zależy na wspólnym dobru.
  Jak więc osiągnąć organizacyjnie taki stan rzeczy. W jaki sposób?
  Powrotem do rzeczywistości w tym konkretnym przypadku jest dla mnie materiał linkowany poniżej. Jest on także kubłem zimnej wody wylanej na mój łeb, ale tylko wody wirtualnej gdyż wiem, iż na tę wodę mnie nie stać, a jak już za nią zapłacę to nabiję kabzę komu?
  Odpowiedź znajdziemy w linku:

  http://www.biztok.pl/biznes/izraelski-potentat-przejmie-nasze-wodociagi_a4182

  Pozdrawiam Pana serdecznie!
  Polska to dobro wspólne a nie wspólne pastwisko
 • @Wrzodak Z. 09:13:04
  Jest też drugi front, a mianowicie Syria. Hamburgery starają się mieć kilka pretekstów do wywołania globalnego konfliktu zbrojnego z użyciem broni jądrowej włącznie.
  Mówiąc o drugim froncie, należy wspomnieć i o trzecim, ale o tym za chwilę.
  Rozmieszczanie tych "wschodnich flanek" i anakond w Europie wschodniej to jedno i nie można tu zapominać o działaniach USA w Syrii.
  Żeby zrozumieć poczynania Stanów, należy odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego USA nie walczą z terrorystami w Syrii u boku Rosji i armii syryjskiej, podlegającej legalnemu prezydentowi?
  Celem amerykańskich ataków w Syrii nie są żadni terroryści, których przy zespolonych siłach Rosji, Syrii i USA można by zlikwidować zupełnie na przestrzeni jednego tygodnia.
  Amerykanie mają we łbach zmęczoną już mantrę, że "Assad musi odejść".
  Problem z przeprowadzeniem zamachu przez USA i ich tzw. "sojuszników" pojawił się w momencie, kiedy w Syrii zjawili się Rosjanie, których Assad poprosił o pomoc, czym niechybnie uratował sobie życie, ale na tym nie koniec, bo pojawienie się Rosjan stwarza dla USA znakomity pretekst do konfrontacji właśnie z Rosją.
  Niespełna rozumu Kerry był niedawno łaskaw oświadczyć Assadowi, że jeśli ten nie zaakceptuje zmian politycznych w kraju, zmian ustalonych przez USA, co w praktyce oznacza bezwarunkowe ustąpienie Assada, to Amerykanie zastosują wobec Syrii "nowe podejście", jak to określił Kerry.
  Termin ultimatum został określony na 1 sierpnia, tak więc pozostało zaledwie kilka tygodni do owego terminu.
  Ławrow już kilkakrotnie, jednoznacznie zaznaczył, że Rosja wspiera i wspierać będzie Syrię i syryjskiego prezydenta, ale to dla USA nie ma najmniejszego znaczenia.
  Ciekawym jest, czy Amerykanie zdecydują się uderzyć na Syrię w sierpniu? Miałbym mniej wątpliwości gdyby nie zbliżające się wybory w USA. Tak więc czy Obama poczeka do wyborów w nadziei, że wygra Clinton i jej przekaże pałeczkę zabójczej sztafety, czy w obawie przed wygraną Trumpa rozpęta w Syrii piekło już wcześniej. Tak, czy owak to w Syrii w najbliższym czasie należy się spodziewać eskalacji działań wojennych, co oznacza, że zostaną tam wysłane także wojska lądowe USA i ich sprzymierzeńców w odpowiedzi na co, Rosja wyśle tam z pewnością swoje oddziały i nasuwa się pytanie - co wówczas?
  Dla Amerykanów ewentualna wojna z Rosją w Syrii ma duże znaczenie, gdyż Rosja musiałaby zaangażować duże środki w ten konflikt, co w opinii kretynów z Pentagonu znacznie osłabiłoby potencjał Rosji w Europie, ale to tylko pobożne życzenie tych debili, gdyż potencjalna wojna w Europie nie rozegra się na czołgi i samoloty, gdyż Putin nie zawaha się użyć broni nuklearnej w celu obrony Rosji. Nie należy tez wykluczyć, iż Amerykanom właśnie o to chodzi.
  Trzecim frontem, o którym wspomniałem to Chiny.
  Aktywność USA na Tajwanie, w Korei Płd, a ostatnio także w Wietnamie świadczy o tym, że i tam USA szykują sobie grunt do wojny. Amerykanom wojna jest potrzebna jak woda rybie więc niewątpliwie gdzieś ją wywołają, ale nie wiemy jeszcze gdzie.
  Dla Polski najlepszym wariantem byłyby Chiny, bo to na jakiś czas odsunęłoby zagrożenie od Polski i od Europy, bo na dwa fronty Amerykanie są po prostu za słabi z czego doskonale sobie zdają sprawę.
  Wszystko się może zmienić gdyby Rosja stworzyła z Chinami i z Iranem wspólny blok militarny i gdyby to ten blok zaczął prowokować wybuch globalnego konfliktu, może wówczas udałoby się unicestwić raz na zawsze USA, zamykając je na amen w rezerwacie, który w mapach widnieje jako Ameryka Północna. Jednak przy takim scenariuszu, należy się liczyć z masowym użyciem broni jądrowej przez wszystkie kraje, które tą broń posiadają, co mogłoby być opłakanym w skutkach dla naszej planety.
  Jak będzie w istocie, niebawem się przekonamy.

  Pozdrawiam!
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @Zdzich 21:40:39
  "Jak się okazalo, Odessa nie była uzbrojona w Rosję. ..."

  W tym rzecz. My nigdy nie będziemy uzbrojeni w NATO.
  Powinniśmy być uzbrojeni sami w siebie. Tak jak Rosja, Chiny, Iran, czy Indie. Dzisiaj tylko to daje gwarancje bezpieczeństwa.
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • Oglądam mecz!
  Ściskam kciuki za Rosjan.
  W pierod maładcy!!!
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @trybeus 20:16:57
  Rzeczywiście demon :)
  Wypisz, wymaluj Rokita z bajek dla dzieci, tylko, że on to akurat z bajek dla dorosłych.
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @trybeus 18:24:47
  Co filmu to Korwin w pewnym momencie wspomniał o bloku (w domyśle militarnym) Rosja - Chiny - Iran.
  Gdy się uda taki blok stworzyć, świat może być uratowany.
  Dla mnie wszystko jest lepsze od USA. USA to jedyne państwo nieposiadające duszy. Obrazując to, USA są rozpuszczonym w wodzie plikiem dolarów do postaci papierowej masy w którą Obama narżnął kupę.
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @trybeus 18:24:47
  Na chwilę obecną to, czy będzie u nas pobojowisko już od nich nie zależy.
  Ukraińcy będą na nich robić.
  W tym wszystkim może chodzić o odrodzenie kaganatu Chazarów, a nie o interesy kilku złodziei.
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @Olka P. 19:30:55
  Czołgi jednak były.

  "teraz nawet chwilowo "rzondzom""

  Ta chwila trwa już ponad ćwierć wieku!
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @Zdzich 18:18:40
  Ani pokłonów, tym bardziej honorów Niemcom nie oddaję, więc proszę mi nie insynuować nieprawdy.
  Polska w chwili obecnej nie jest dla Rosji żadnym partnerem i nie była również w chwili kiedy rzekomo Putin składał propozycje Tuskowi. Jedynym źródłem natomiast tych rewelacji jest Sikorski, więc ja nie mam żadnych podstaw do uznania tego za prawdę.
  Z Tuskiem to można rozebrać domek z kart, a nie Ukrainę i Putin dobrze o tym wie. Osobiście uważam, że taką propozycje złożyłby prędzej Kaczyńskiemu, widząc w nim polityka.
  Owszem, Żyrinowski wieścił rozbiór Ukrainy przez Polskę, ale to tak, jakby poważnie traktować Niesiołowskiego.
  Gdyby rzeczywiście miało dojść do propozycji składanych przez Putina, Polska musiałaby wejść w sojusz z Rosją, co jest tyle prawdopodobne, jak to, że Obama jest biały.
  Ewentualne zabiegi Polski o odzyskanie Kresów, byłyby próbą anulowania jałtańskich ustaleń, więc Niemcy natychmiast upomniałyby się o swoje, a pamiętać należy, że Rosja prędzej zawrze sojusz z Niemcami niż z Polską.
  Mówisz o warunkach stawianych NATO?
  To żart chyba jakiś.
  NATO bez żadnych wcześniejszych ustaleń z Polską zadecydowało o rozmieszczeniu tarczy i o wzmocnieniu tzw. "wschodniej flanki".
  Nie pamiętasz jak Duda szczytował z tego powodu, ze Amerykanie wymienili Polskę wśród państw do których wyślą swoich siepaczy?

  "Uzbrojeni w NATO, Wołynia II by nie było"

  Odessa była uzbrojona w Rosję i co? Ukraińcy mordowali tam ludzi jak chcieli, używając wołyńskich metod.
  Tobie się chyba wydaje, że Polska dla NATO, albo dla USA coś znaczy.
  Znaczy tyle, ile znaczyła w Jałcie.
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @Zdzich 17:14:36
  Przy dzisiejszej konstrukcji Europy jakiekolwiek roszczenia terytorialne z naszej strony, zaowocują natychmiastową odpowiedzią Niemiec. To nie jest tak prosta sprawa, aby można było tym grać.
  Putin raczej usprawiedliwiał referendum na Krymie, niż poważnie mówił o Kresach.
  Poza tym przy próbie odzyskania Kresów, mielibyśmy Wołyń II. Ukraińcy to naród barbarzyńców i morderców, co pokazała Odessa.
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @Zorion 15:26:48
  Właśnie! Ja cały czas twierdzę, że Niemcom do odzyskania swoich przedjałtańskich terenów wystarczy referendum, w którym Polacy zamieszkujący tamte ziemie opowiedzą się za przynależnością do państwa niemieckiego.
  Niemcy czekają tylko na odpowiedni moment i trudno jest jedynie ustalić kolor ludzików, które będą pilnować prawidłowego przebiegu referendum.

  Pozdrawiam!
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @klementyna 12:04:15
  Nie czytuję WP, ale może Pani mi powie, kto jest autorem cytowanego tekstu i czy nie jest to przypadkiem Applebaum. Jeśli nie ona, to zapewne któryś z jej redakcyjnych kolegów posłusznie naskrobał bzdury na polecenie laureatki Pulitzera.
  Z pojęcia "liberalnej demokracji", która jest niczym innym jak zmutowaną formą komunizmu, uczyniono wytrych otwierający wszystkie drzwi Amerykanom do niszczenia państw, które USA wezmą na celownik, państw narodowych. To w imieniu tej liberalnej demokracji zrujnowano Libię, Irak i Syrię i choć ta ostatnia miała trochę więcej szczęścia, bo Assad poprosił Rosję o pomoc, to jednak kraj został zrujnowany, co można zobaczyć na linkowanym video.
  Obecność amerykańskich wojsk w Polsce może być wielce pomocną w chwili, kiedy usrael postanowi załatwić Kaczyńskiego i PiS, ale to sam Kaczyński zaprasza tych bandytów do Polski, więc gdzie logika?
  Kieruje nim strach? Jeśli tak, to niech zapomni o polityce i niech nie rozwala środowisk patriotyczno - narodowych w Polsce.
  Kaczyńskiemu należy się nauczka za to, że uczestniczył w obalaniu legalnego prezydenta na Ukrainie.
  Dzisiaj on mówi o rebelii w Polsce, z którą deklaruje walkę. Czym był - spytam - zamach na Janukowycza? Nie rebelią?
  Spór o TK to spór sztuczny, a jego reżyserami są siły z Brukseli, a to UE jest dla USA partnerem, a nie Polska. Poza tym jakie prawo ma do Polski kraj, który oddał nas w ręce sowietów w Jałcie?
  Czy któryś z prezydentów USA przeprosił za to? Czy Obama zająknął się choć kiedykolwiek w tej kwestii?
  Na Orbana co dzień wylewa się pomyje, ale on się tym nie przejmuje, odbudowując państwo po okupacji sowieckiej.
  Słusznie Pani zauważa, że to USA dyktują nam, jak powinna wyglądać liberalna demokracja i to USA ustalają , kto jest naszym wrogiem, a kto przyjacielem.
  Mamy przyjaciół?
  Zewsząd jesteśmy otoczeni wrogami, może poza Białorusią, bo okazuje się, że nawet Litwa jest państwem wrogo nastawionym do Polski.
  Polska jest zdana tylko na siebie, a politycy powinni o tym wiedzieć i nie wpuszczać do Polski żadnych anakond, czy może raczej koni trojańskich.
  W Polsce będzie można cokolwiek zmienić wówczas, kiedy na scenę wejdzie jakiś polityk, który uzyska poparcie jakim się cieszy w Rosji Putin, albo choć takim, jakim poszczycić się może Orban. Żeby odzyskać suwerenność to sami Polacy muszą być skonsolidowani jak za tej prawdziwej Solidarności w innym przypadku to tylko pohybel przy tak prowadzonej polityce państwa.
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @klementyna 10:52:02
  Dla mnie sprawa jest prosta. Tak Duda jak i rząd, powinny się skupić tylko i wyłącznie na sprawach Polski i jeżeli rozpatrywać chęć odbudowy przemysłu stoczniowego w Polsce, to jakiś dobry symptom zauważymy. 500+ pomimo, że jest populistycznym ochłapem, także można uznać za jakiś postęp. Budownictwo mieszkaniowe - plus dla rządu.
  Pielęgniarki w CZD, to nie jest sprawa polityczna, choć strajk może jej nadać taki wizerunek z uwagi na naszą historię z okresu powojennego.
  Pielęgniarkom należy dać pieniądze z dwóch powodów. Po pierwsze zarabiają za mało, po drugie, aby zatrzymać je w Polsce, wiedząc o tym, że każdy kraj unijny przyjmie je z otwartymi ramionami, uposażając je kilkakrotnie wyżej niż zarabiają w Polsce.
  Nie ma na to pieniędzy? Rzecz idzie o miliony, a nie o miliardy, tak więc rezygnując z "pożyczek" i to miliardowych dla banderowskiej Ukrainy, duże pieniądze pozostają w Polsce po to, aby poprawić status finansowy polskich obywateli i tu vide pielęgniarki z CZD, albo dozbrojenie POLSKIEJ armii.
  Rząd jednak postanowił realizować cudze plany i wspomagać cudze interesy, bo nakładanie sankcji na Rosję w polskim interesie nie leży, tak jak nie leży w interesie Węgier z czego Orban zdaje sobie sprawę, nie angażując się w drakę wywołaną przez USA i UE.
  Teraz sprawa najważniejsza:

  "Że hamerykanie nas nie obronią to tyż gwarnacji ja panu nie dam.
  1:1"

  Tu nie chodzi o to, czy oni nas obronią, ale rzecz w tym, że ta ich "obrona" będzie miała miejsce na terenie Polski.
  Co to znaczy "obronią"?
  Sądzi Pani, ze żadna z rakiet wycelowanych w instalacje wojskowe, a teraz już we wszystkie jednostki wojskowe w Polsce nie osiągnie celu? Sądzi Pani, że USA dysponują środkami, które zapewniają stuprocentową ochronę przed rosyjskimi rakietami?
  Każda eksplozja na terenie Polski jakiejkolwiek rakiety, czy jakiegokolwiek pocisku to wojna, przy okazji której w Polsce może dojść także do wojny domowej, bo tak zakłada uniwersalny scenariusz wprowadzania amerykańskiej "demokracji" na okupowanych przez tą swołocz terenach i znowu wymienię Libię, Irak i Syrię. Że co, że Polska do nie Bliski Wschód? To przypomnę Jugosławię.
  Nawet wszystkie rakiety USA i cały ich arsenał militarny nie jest wart tego jednego życia, które stracił nasz Rodak, staranowany przez amerykańskich idiotów i tu Pani nie da mi gwarancji również, że swołocz była trzeźwa.

  Jesteśmy w NATO? Ok. Jesteśmy w Unii. Ok. Pozostańmy więc członkami tych organizacji, nie narażając siebie na śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony Rosji.
  Dlaczego Finowie nie instalują u siebie tarczy, albo Norwedzy dajmy na to?
  Tak więc niech Duda i rząd skupią się na zagwarantowaniu Polsce bezpieczeństwa, a nie na igraniu z ogniem. Zapałki ich przerastają.

  Pozdrawiam!
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @klementyna 08:56:34
  Nie zgłębiając się w szczegóły tego, kto jest większym mistrzem w sztuce "blowjob", należy zwrócić uwagę, że Polska i tak jest wystawiana na celownik rosyjskich rakiet i należy sobie zadać proste pytanie: PO CO?
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @trojanka 09:35:11
  Rzeczywiście, że anakonda w wyobraźni tej dziewczynki, mogłaby być przerażającym stworem.
  Uważam jednak, że rysunek drugi od lewej, w opinii dziewczynki przedstawiający siostrę, nie jest namalowany ręka dziecka. Zbyt pewnie zakreślona linia przy ukazaniu dolnej części "żyrafy". Jest to jeden ruch ręki, a dziewczynka nie wpadłaby na taki pomysł.
  Uważam, że to tatuś chciał zaistnieć na YT, robiąc z siebie kretyna, bo z córki raczej nie.

  Pozdrawiam!
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • Trybeus
  Witam serdecznie!

  Najbardziej komiczny jest ten kryptonim - "Anakonda". Jego pretensjonalność i infantylność zarazem, ukazują prawdziwy stan rzeczy.
  Nieotwierające się spadochrony, śmiertelne wypadki z udziałem hamburgerów to kompromitacja i to wcale nie okupantów, ale naszych targowiczan, którzy sowietów zamienili na jankesów.
  Juncker ma rozmawiać na Kremlu z Putinem. Niemcy głośno mówią o zdjęciu sankcji nałożonych na Rosję. Francja to samo. Węgrzy wiadomo. Grecja, Włochy także, a tylko Polska postanowiła być lokalnym watażką, którego szabelka ma wystarczyć na te wszystkie T14, SU35, Iskandery i inne cacka z rosyjskiego arsenału.
  Obrazek rodem z IIWŚ, kiedy nasze dzielne pułki kawalerii zostały wystawione na niemieckie Tygrysy. Ci debile zapomnieli jaki był tego skutek? Nie, oni doskonale pamiętają, ale taki sam skutek jest dzisiaj przez nich pożądany.
  Nie ma znaczenia, co nasi kretyni z MONu mają do powiedzenia na temat przeznaczenia instalacji w Redzikowie, jak również nie ma znaczenia, co w tym temacie mają do powiedzenia NATO i USA. Znaczenie ma jedynie opinia Rosji, a ta uznała, że tarcza jest zagrożeniem dla Rosji i Rosjan.
  Putin jest politykiem, na którego konferencje prasowe dziennikarze mają największe problemy z pozyskaniem akredytacji z uwagi na ilość chętnych. Bierze się to stąd, że Putin nie pierd...li głupot, tylko gada jak Max Kolonko, mówi jak jest, znaczy się. Więc jak Putin powiedział, że Rosja zniszczy instalacje budowane m.in. w Polsce, to tak będzie, a Polska przy tym pozostanie jedynie teatrem zmagań pomiędzy NATO i USA.
  Birma, Wietnam, Kambodża, Afganistan, Syria, Irak i Libia, to tylko niektóre z przykładów instalowania amerykańskiej demokracji, a jakie skutki tego były to ludzie w Polsce albo nie pamiętają, albo pamiętać nie chcą.
  W komentarzach możemy wyczytać kontropinie, że przecież NATO ma bazy w Niemczech, we Francji, w UK itd. Owszem, ale na terenie żadnego z tych państw nie dojdzie do konfliktu pomiędzy Rosja i NATO. To jest zarezerwowane dla Polski, Rumunii, dla krajów bałtyckich i ewentualnie dla Ukrainy.
  Wizja uczynienia z Polski pobojowiska ma też swoje dobre strony co dla niektórych, gdyż niektóre problemy polityczne rozwiążą się wówczas same. 500+ będzie można dać każdemu obywatelowi, gdyż ten nie będzie i tak mógł skonsumować tej niebotycznej kwoty, bo gdzie to wyda? Nie, nie, sklepów nie będzie. Nie będzie też banków, ani bankomatów. Nie będzie internetu i chyba nawet salony McDonalda znikną, no i zniknie problem z CZD ale Polsce to chyba potrzeba tego do wybudzenia.
  Myślę, że warto rozpowszechniać takie filmy, jak ten, do którego linkuję, bo może to uświadomi komuś do czego w istocie prą nasi "politycy".

  https://www.youtube.com/watch?v=8AaN-kUucF4

  Pozdrawiam serdecznie!
  Ci co nas będą bronić przed Ruskimi...
 • @trybeus 10:17:56
  Właśnie donoszą, że "bracia" muzułmanie zgrillowali żywcem 19 młodych jazydek, które, nie chciały być nałożnicami tych zuchów.

  http://wpolityce.pl/swiat/295871-19-jazydek-spalonych-zywcem-przez-islamistow-zginely-bo-nie-chcialy-byc-seksualnymi-niewolnicami
  List do braci Muzułmanów
 • @adam kadmon 11:44:15
  Samotność to chyba domena ludzi obdarzonych geniuszem.
  Weźmy takiego Norwida np. Zmarł zapomniany w przytułku, w skrajnej nędzy, a wg mnie był największym polskim poetą. Geniuszem pióra.
  Ile lat musiał czekać na to, aby Polacy sobie o nim przypomnieli?
  Ktoś powie, że lepiej późno niż wcale, ale tak nie jest, bowiem gdyby Norwid żył i pisał dzisiaj, nikt tego by nie dostrzegł i nie promował.
  Społeczeństwo osiąga apogeum dekadencji po odejściu od zasad na których budowano cywilizację łacińska, czy chrześcijańska, jak kto woli.
  Dzisiaj to samo społeczeństwo pieje z zachwytu nad importowaną z Zachodu tandetą. Kino, literatura, muzyka itd. Są małe wyjątki, ale te nie uchronią Europy przed upadkiem cywilizacyjnym.
  Mnie osobiście obrzydzeniem napawa postawa społeczeństw europejskich w tym także społeczeństwa polskiego, a rysunek Witkacego zaprezentowany przeze mnie powyżej, zdaje się być eufemizmem przy dzisiejszym stanie rzeczy.
  Firma Portretowa S.I. Witkiewicz
 • PS
  Dodam jeszcze ulubiony wiersz Witkacego pt. "Do chorych diabłów":

  DO CHORYCH DIABŁÓW

  Dla chorych diabłów, przewrotnych aniołów
  Szpital wariatów, za którego próg
  Nie przejdzie mędrzec ani książę liczb.
  Tam już na wieki oddać się czarnemu
  Którego zrodziła góra ognista,
  i tam pozostać - biała jako glista
  Pozostać wierną bóstwu nieznanemu
  W przepięknej małpy uściskach się miotać
  Słuchając ciszy międzygwiezdnych ech
  Patrzeć na męki i krew czarną żłopać
  W bebechy krwawe puszczać zimny śmiech.
  Kwiczeć z rozkoszy i rozkosz tę kopać
  Aż póki nie przyjdzie ostatni zdech.
  Firma Portretowa S.I. Witkiewicz
 • Autor
  Witkacy gdyby nie był Polakiem, to jego obrazy wisiałyby w kolekcjach najbogatszych tego świata, ale na szczęście był Polakiem i świetnie czuł Polaków.
  Zamieszczam jego rysunek w doskonały sposób przedstawiający stan polskiego społeczeństwa o znamiennym tytule "Schujowacenie mózgowia":

  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/ca/35/1d/ca351ddc2a0d8e167f55ca6b8659b7ef.jpg

  Pozdrawiam Autora!
  Firma Portretowa S.I. Witkiewicz