Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1 post 588 komentarzy

Jinks

Jinks - Komentator wydarzeń bieżących

Moje komentarze

 • @Autorka
  Ładny post o nieładnej sytuacji.
  Tych ludzi coś oderwało od rzeczywistości.

  Pozdrawiam!
  Banderowski kac Gosi Gosiewskiej
 • @trybeus 23:13:41
  Kociarze, to bękarty Belzebuba i stąd ich zachowanie. To nie człowiek gada w ten sposób. To Szatan!
  Regres Kościoła w Europie
 • @Zawisza Niebieski 22:33:43
  Ja nic nie mylę. Kościół to wierni, którzy mają służyć Bogu, ale nie muszą. Po co więc się zmuszasz? To Ciebie nie dotyczy.
  Resztę swoich bredni opowiadaj dzieciom do snu. Zawsze to lepsze niż Harry Potter.
  Regres Kościoła w Europie
 • @trybeus 21:52:42
  Jedyny!!!

  Pozdrawiam!
  Regres Kościoła w Europie
 • @Naftali 21:33:35
  Ja o nic Boga nie oskarżam, gdyż byłoby to nielogiczne, ja jedynie przytoczyłem fakty.
  Regres Kościoła w Europie
 • @Zawisza Niebieski 21:27:11
  Ja się nie mylę, to Bóg stworzył człowieka, a nie na odwrót i to jest moim niezbitym argumentem. Przytaczanie tutaj swoich wynurzeń o kapłanach nic nie zmienia, gdyż kapłani to tez ludzie.
  Pamiętasz o wolnej woli danej człowiekowi?
  Możesz wybrać, przynależysz do Kościoła z jego prawami ustalonymi przez Boga, albo nie. Nie ma tu miejsca na ustalanie nowych reguł przez człowieka.
  Powracając do Sodomy, to pamiętasz jak posłańcy potraktowali pedałów?
  Byli oni ostatnią rzeczą, którą pedały zobaczyły w swoim marnym żywocie, choć żyli dalej.

  Ten fragment twojego komentarza:

  "Dziś nie te czasy, Kościół musi sobie przypomnieć, że jest sługą wiernych im ma służyć, na wiele sposobów nie na odwrót."

  świadczy o tym, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz, a mało tego, to jeszcze sugerujesz, ze nie posiadam argumentów.

  "O ta ja, służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa Twego"

  Obowiązkiem członka Kościoła jest służyć Kościołowi, a tym samym Bogu, a tobie po prostu lejce się poplątały. Mowa o służeniu Kościoła wiernym, to zupełny brak pojęcia o istocie wiary i Kościoła i oczywiście Boga.

  "Gimnazjaliści już nie wierzą w franciszkańskie Jasełka, w Jezuska w żłobku w zimną grudniową noc otulanego przez matulę ostatnią chustą."

  Ja widzisz głęboko wierzę w Jezuska w żłóbku otulanego matczyną chustą, a wynika to zapewne i z tego, ze nie grałem za młodu w gierki komputowe, ani nie czytałem twórczości pani Rowling. Mam już parę ładnych dekad za sobą i nadal wierzę i co ja mam z tym zrobić, aby być nowoczesnym członkiem Kościoła, który Ty chcesz unowocześnić.

  Nie bierz się za temat, który Cie przerasta, bo doprawdy komicznie wygląda Twoja argumentacja.
  Regres Kościoła w Europie
 • Lewacki bełkot.
  Trzeba koledze wiedzieć, że Kościół nie jest dla wiernych, bowiem to wierni są dla Kościoła i nie liczy się ich ilość, a jakość. Bóg sobie poradzi bez człowieka, ale czy człowiek poradzi sobie bez Boga?
  Właśnie widać jak sobie radzi.

  Słusznie mój przedmówca wskazał na potop i Sodomę. Warto w Kolegi przypadku zastanowić się dlaczego Noe i Lot przeżyli i dlaczego całe rzesze istnień nie miały dla Boga znaczenia?
  Podpowiem - dzieje się tak dlatego, że sprawiedliwość nie jest abstraktem, ona istnieje i nigdzie nie jest powiedziane, że wszyscy dostąpią Królestwa, a wręcz przeciwnie.
  Regres Kościoła w Europie
 • Docent
  Ja to zapytam docenta, ile to z amerykańskich mediów znajduje się w rękach obcego kapitału? Ma pan docent dane na ten temat?
  Ja tego nie wiem i gówno mnie to obchodzi. Wiem natomiast, że 90% lokalnych mediów w Polsce znajduje się w rękach Niemców i stąd też mamy taki kibel w kraju, jak widać.
  Putin doskonale sobie zdaje sprawę, czym jest zachodnia propaganda i kroki, które był łaskaw podjąć, świadczą o tym, że zależy mu na Rosji.
  Gdyby to ode mnie miało zależeć, to obcy kapitał w polskich mediach ograniczyłbym do 0% i wówczas właśnie Polacy zaczęliby się budzić, ale nikt do tego nie dopuści, Polak ma być rabem w swoim własnym kraju.
  Dzierżymorda Putin knebluje media...???
 • Autor
  Trafna ocena wPolityce.
  Co do węgla, to powinniśmy jeszcze dorzucić gratis z tysiąc ton jabłek, bo chyba dzięki niezależnej.pl mamy ich pod dostatkiem. Klęska urodzaju.

  Pozdrawiam!
  wPolityczne dziwki się dziwują.
 • @night rat 13:46:05
  Z przykrością muszę stwierdzić, że ja tego potencjału nie widzę.

  "...dalej silny Kościół, tradycja, poczucie tożsamości i zainteresowanie sprawami publicznymi."

  Nic z tych rzeczy w dzisiejszej Polsce nie dostrzegam.
  kościół wg mnie nie jest tak silną instytucją, jak to miało miejsce za komuny i o tym już wspomniałem.
  Poczucie tożsamości?
  To jakiś żart chyba. Mówisz o wyrażaniu tej tożsamości w sieci przez nieliczną grupkę ludzi? Gdzie była tożsamość podczas wyborów parlamentarnych, choćby tych ostatnich? Zacięła się?
  Zainteresowanie sprawami publicznymi polega na robieniu igrzysk w sieci .
  Proszę sobie wejść na jakikolwiek portal i poczytać, co ludzie wypisują w drodze swojego zainteresowania sprawami publicznymi. Banda niedokształconych imbecyli mędrkuje, nie mając pojęcia już nie tylko o rzeczywistości ich otaczającej, ale nawet o podstawach ortografii.
  Proszę także zwrócić uwagę na komentarze pod tymi wpisami.
  Farsa, ot co.
  Polskie społeczeństwo nie jest społeczeństwem obywatelskim i w tym tkwi największy problem.
  Kiedy dojdzie do plebiscytów przy rozbiorze kraju, to jedynym dylematem Polaka przy urnie będzie to, czy chce on zostać pod jurysdykcją Niemiec, czy Rosji i na tym właśnie polega poczucie tożsamości Polaków.
  Wszyscy obecnie czekają nie wiadomo na co. Na wybory? Co owe zmienią? Nazwiska ministrów? Nawet tego nie jestem pewien.
  Polacy nie wiedzą co to jest demokracja, z racji tego, że po wojnie żyliśmy w takiej, a nie innej rzeczywistości, stąd też nie tęsknią i nie dążą do demokracji, a sama demokracja wbrew pozorom istnieje i bynajmniej nie w pedalskich USA, czy policyjnych Niemczech. Istnieje ona np. na Islandii, gdzie ten mały naród potrafił poradzić sobie ze światową korpokracją i swoimi, rodzimymi przekrętami, rozganiając ich na cztery wiatry. A my?
  Czy my w ogóle zasługujemy na demokrację? Wystarczy spojrzeć na nazwiska prezydentów, których Polacy sobie zafundowali po 1989 roku. Po co więc im demokracja? Już w komentarzu do Jarka zadałem na końcu pytanie, które niniejszym podtrzymuję.

  Pozdrawiam!
  Wielka Wojna, nasza okazja
 • @Jarek Ruszkiewicz
  Wszystko się zgadza, ale powrót do "starych, sprawdzonych wzorców" jest możliwy tylko wówczas, kiedy naród polski będzie skonsolidowany. Jak sprawa w tej kwestii ma się dzisiaj? Myślę, że nie muszę przytaczać tu przykładów na to, w jak wielkim stopniu udało się Polaków zantagonizować w stosunku do siebie. Osobiście wątpię, aby ten proces udało się odwrócić, czy naprawić. Doszło do tego, że zaczynamy się wzajemnie nienawidzić.
  Wina nie leży jedynie po stronie destruktorów, którzy dzielnie działają na tym polu, bowiem należy nią obarczyć wszystkich Polaków.
  Swoimi wyborami po 1989 roku zalegalizowaliśmy niejako ów proces destrukcji, pozwalając tym samym na powstanie w kraju monstrum w postaci III RP.
  Kluczowe znaczenie ma w tym wszystkim Kościół w Polsce. Nieliczne są przypadki, w których kapłan na ambonie potrafi przedstawić wiernym sytuację, w jakiej Polska się znajduje. Ilu jest kapłanów formatu biskupa Zawitkowskiego, ks. Małkowskiego, czy w końcu ks. Natanka, którego suspendował Dziwisz, który to z kolei Dziwisz sam powinien zostać suspendowany za jego zażyłe kontakty z masonerią?
  Oczywiście, że nie jest to wina samego Kościoła, walka z którym w Polsce trwa od końca II WŚ. Siły, które zwalczają Kościół i to nie tylko w Polsce, to są siły Szatana, o czym nigdzie oprócz miejsc, gdzie wygłasza homilie ks. Natanek, nie usłyszymy. Kto tam dzisiaj będzie wierzył komuś mówiącemu, że za całe zło na świecie odpowiedzialny jest nie kto inny jak Szatan właśnie wraz z człowiekiem, który stał się jego bezwolnym narzędziem do walki z Bogiem.
  Podczas gdy niewielu słucha przejmującej, wyciskającej łzy z oczu homilii wspomnianego bpa Zawitkowskiego, to inni bawią się na gali biznesu (vide imprezy BCC), gdzie to pan Nycz nagradza medalami warszawską i nie tylko swołocz, zasiadając przy tym do biesiadnego stołu z takimi indywiduami jak pan Miller np.
  Kościół za komuny miał więcej swobód i większy wpływ na życie członka Kościoła, niż dzisiaj, a powodem takiego stanu rzeczy jest to, że Polacy, o których mowa, sami odwracają się od Boga i od Kościoła. Indoktrynacja medialna, której ulegli pozwala sądzić, że naród polski jednak uległ długotrwałemu procesowi dehumanizacji i demoralizacji.
  Krótko mówiąc, to podstawowym czynnikiem w powrocie do korzeni, o którym łaskawie wspominasz, jest odbudowa WIARY w społeczeństwie, ale jak to zrobić skoro Kościół reprezentują Nycze, Dziwisze i wielu innych im podobnych "duchownych".
  To po pierwsze.
  Po drugie, proces dehumanizacyjny zabił w Polakach poczucie podstawowych wartości moralnych, którymi są BÓG, HONOR, OJCZYZNA tudzież RODZINA.
  Jaki stosunek Polacy przyjęli do trzech pierwszych wartości, to powszechnie wiadomo. Przy rodzinie, ktoś się może oburzyć i rzec: no jak to, wszak kocham żonę, męża, córkę i syna.
  I zaiste tak jest, ale gdy popatrzymy jak się dzisiaj dzieci wychowuje i co wyrośnie z tych latorośli, to wydawać się może, że tą matczyną, czy ojcowską miłość w wielu przypadkach można podważyć i broń Boże nie mam tu zamiaru produkować moralizatorskich tyrad, a jedynie piszę o tym, co zauważam na co dzień i co widzę, patrząc na pokolenie wychowane na Harrym Potterze i grach komputerowych.
  Do tego wszystkiego dodajmy marny poziom edukacji, jeżeli w Polsce istnieje jakikolwiek poziom w tym zakresie.
  Wszystko o czym napisałem, przekłada się na wzajemny stosunek Polaków względem siebie.
  Gdzieś już wspominałem o tym, że Putin tworząc dzisiejszą, silną i stabilną Rosję, potrafił wykorzystać wartości, które dała Rosji historia. Potrafił on połączyć pierwiastki z Rosji carskiej, z Rosji bolszewickiej, czy w końcu z tez głoszonych w latach dwudziestych przez rosyjskich myślicieli, którzy w Eurazji widzieli alternatywę dla bolszewizmu.
  Dlaczego u nas nie można zastosować idei, które niegdyś z Polski czyniły kraj, który można było przytaczać jako wzór.
  Dramatem dla Polski jest fakt, ze zwolennicy przedwojennych frakcji narodowych skaczą do oczu zwolennikom polski sanacyjnej i odwrotnie oczywiście. Takie coś, to nic innego jak mniej, lub bardziej świadoma destrukcja państwa i narodu. jednym słowem, my nie potrafimy się skonsolidować.
  Często słyszę o pracy u podstaw i takich tam.
  Bzdura.
  Nasza wspaniała historia dała nam podstawy. Dała nam fundamenty ku temu, aby Polacy mogli stworzyć silne i narodowe państwo i pozostaje w tej kwestii tylko jedno pytanie.
  Czy Polacy chcą Polski, Polski wolnej?

  Pozdrawiam!
  Wielka Wojna, nasza okazja
 • @Lotna 13:12:05
  Kiedy skolonizują już Ukrainę, to Polskę zamienią w Strefę Gazy.
  Żmijowe plemię wraca na Ukrainę
 • @Autor
  Moim zdaniem, to nieoczekiwanym ruchem Putina będzie jego propozycja, aby w strefie objętej wojną domową, wprowadzić siły pokojowe ONZ, ale z udziałem pokojowego kontyngentu Rosji.
  Odrzucając taką propozycję, Zachód jednoznacznie się określi w swoich intencjach.
  Przy mienionej propozycji znacząca rolę może odegrać Merkel, której najmniej zależy na konflikcie z Rosją.

  Fragment na który Pan wskazuje w wypowiedzi Brentona, jest oczywiście zakłamany. Na Zachodzie nikt oficjalnie o Żydach nie rozmawia, czy może o polityce Izraela.
  Ostatnio Francja się trochę wychyliła, wskazując, że nic nie usprawiedliwia mordowania cywilnej ludności w Palestynie, ale kto Francji zawtóruje?
  Brenton ostrzega